600 348 168 notax.biuro@gmail.com

Prezydent Andrzej Duda w środę podpisał ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw, która wprowadza rozwiązania podatkowe zapisane w rządowym programie Polski Ład. Oznacza to że ustawa wejdzie w życie z pierwszym dniem Nowego Roku!
Minister finansów Tadeusz Kościński zaraz po tak to komentował:
“To oznacza, że od 1 stycznia 2022 r. Polski Ład wchodzi w życie. To ogromna zmiana dla wszystkich….”
“..jednym z celów Polskiego Ładu jest zwiększenie wydatków na służbę ochrony zdrowia, a zmiany w ustawach podatkowych umożliwiają uzyskanie odpowiednich środków..”
“..Chcemy także, aby podatki w Polsce były bardziej sprawiedliwe. Obecnie ci, co mniej zarabiają, płacą procentowo więcej. W ramach Polskiego Ładu to zmieniamy. Podwyżka kwoty wolnej do 30 tys. zł oznacza, że obejmie ona ok. 40 proc. średniego wynagrodzenia. Poza tym podwyżka progu podatkowego sprawi, że o połowę mniej więcej spadnie liczba osób płacących wyższy podatek.”
“..w ramach Polskiego Ładu w życie wchodzi pakiet ulg dla przedsiębiorców, który ma pomóc im w rozwoju biznesu. Chodzi o ulgi m.in. na badania i rozwój czy na prototypy..”
/za money.pl – polski-lad-z-podpisem-prezydenta-minister-finansow-chcemy-aby-podatki-byly-bardziej-sprawiedliwe/